Herbaty świata – podróż szlakiem aromatów

Herbaty świata

Czasy, w których na naszych stołach gościła tylko i wyłącznie herbata czarna mamy już dawno za sobą. W dzisiejszych czasach herbaty świata prezentują wiele możliwości. Za pomocą herbat możecie przeżyć prawdziwą podróż szlakiem aromatów z różnych zakątków świata. Na świecie, zwłaszcza w Azji, możecie znaleźć wiele ciekawych rodzajów herbat, które zdecydowanie są warte wypróbowania. Przy takich podróżach najlepiej sprawdzą się zestawy herbat, gdyż dzięki nim będziecie mogli spróbować wiele ciekawych rodzajów herbat w naprawdę niskiej cenie.

Masala chai

Kierując naszą podróż na wschód na początku warto zapoznać się z  Masala Chai. Ta herbata zadowoli zwłaszcza miłośników kuchni indyjskiej, gdyż jest to zdecydowanie jedna z najbardziej aromatycznych herbat na świecie. Jest to połączenie mocnej, czarnej herbaty, mleka, wody, sporej ilości cukru oraz indyjskich przypraw. Podstawowymi przyprawami w herbacie jest imbir, kardamon oraz goździki. Bardzo często do herbaty dodaje się wiele innych przypraw, między innymi cynamon, pieprz, kumin, liść laurowy, kolendrę, anyż, gałkę muszkatołową, a nawet szafran.

Herbata jaśminowa

Kierując się dalej na wschód, zawitacie do państwa środka, gdzie wieczorem chińscy mędrcy polecą wam wypicie filiżanki herbaty jaśminowej. Jest to herbata zielona, mieszana z kwiatami jaśminu, aby uzyskała swój niesamowity aromat. Herbata jaśminowa słynie nie tylko ze swojego wspaniałego smaku oraz aromatu, ale przede wszystkim ze swoich niesamowitych właściwości nasennych. Codzienne wypicie filiżanki herbaty jaśminowej wieczorową porą wspaniale poprawi waszą jakość snu.

Najbardziej ekskluzywnym, chińskim specjałem jest herbata Lung Ching, co oznacza smocze źródło. Jest to zdecydowanie królowa wśród chińskich, zielonych herbat, która cieszy się ogromną popularnością od ponad 1700 lat. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej wytwornych herbat zielonych, która jest warta wypróbowania.