Hibiskus herbata – właściwości

Hibiskus herbata

Jedną z bardzo popularnych herbat, z których robi się bardzo pożyteczne napary ziołowe jest hibiskus. Hibiskus herbata ta ma bardzo dużo pozytywnych właściwości i dlatego też warto ją regularnie spożywać.

hibiskus herbata

Hibiskus – podstawowe informacje

Roślina ta rośnie w nasłonecznionych, które jednocześnie są bardzo wilgotne (np. w niektórych rejonach Chin, Malezji czy też północnej Afryce). Jednak w nienaturalnym środowisku uprawiany jest też w innych miejscach np. w Polsce. Jest to wyjątkowa herbata czerwona mająca bardzo wiele zastosowań prozdrowotnych. Herbata ta zawiera witaminę C, kwasy organiczne, flawonoidy, antocyjany i wiele innych pozytywnych składników.

Korzyści zdrowotne

Jeśli chodzi o herbaty świata to hibiskus można zaliczyć do tych mających najlepsze właściwości zdrowotne. Od wielu lat stosowany jest w medycynie ludowej jako substancja mająca bardzo dobre działanie w zakresie oczyszczania organizmu z toksyn. Podstawowym działaniem tego rodzaju herbaty jest przyspieszanie przemiany materii, działanie przeczyszczające i moczopędne. Jeżeli pije się hibiskus herbata to pozwala on na utrzymanie cholesterolu w normie, działa antymiażdżycowe oraz reguluje pracę wątroby. Jeżeli jesteś osobą, która chce się odchudzać to powinna również regularnie spożywać hibiskus ponieważ przyspiesza on trawienie i zmniejsza poziom tkanki tłuszczowej.

Wpływ hibiskusa na urodę

Hibiskus ma także bardzo pozytywny wpływ na urodę ponieważ w swoim składzie posiada bardzo wiele składników. Ekstrakt z tej rośliny bardzo często stosowany jest w kosmetykach, które mają przeciwdziałać starzeniu się skóry. Składniki zawarte w hibiskusie zwiększają elastyczność skóry, zmiękczają ją, wygładzają drobne zmarszczki czy też ujędrniają skórę. Dodatkowo właściwości tej rośliny spowalniają procesy związane ze starzenia się skóry.

Jak widać herbata ta ma bardzo wiele właściwości zdrowotnych i związanych z urodą. Warto się z nią zapoznać.