Earl grey w orzeźwiającej wersji zielonej

Orzeźwienie jakie niesie zielony earl grey

Wielbiciele herbaty, poszukujący idealnej harmonii pomiędzy klasycznym, eleganckim smakiem earl grey, a lekkością herbaty zielonej będą zachwyceni świeżym połączeniem tych dwóch gatunków. Zielona herbata earl grey łączy posmak bergamotki charakteryzujący klasyczny napar earl grey z delikatnością i słoneczną barwą herbaty zielonej. Pomysł na takie śmiałe połączenie zyskał wielu zwolenników wśród wielbicieli wysokiej jakości herbat.

Earl grey kojarzy się przeważnie z Wielką Brytanią i eleganckimi podwieczorkami, na których ten napar o lekko cytrusowym posmaku grał główną rolę. Tak naprawdę, swoją wyjątkowość zawdzięcza on dodaniu olejku z bergamotki. Czyli uprawianej przeważnie we Włoszech zielonej odmiany pomarańczy. Najlepsze herbaty łączą w sobie wysoką jakość wyselekcjonowanych liści z odrobiną odwagi w przełamywaniu schematycznych połączeń smakowych. W ten sposób herbaty świata wzbogaciły się o orzeźwiającą i delikatną wersję klasycznej herbaty earl grey – w wariancie bazującym na herbacie zielonej. To połączenie zachwyca łagodnością smaku, pozbawionym goryczki aromatem i cytrusowym, lekkim posmakiem.

Wspomaganie zdrowia

Co więcej, zestaw herbat wzbogacony o zieloną herbatę z bergamotką ma ciekawe właściwości prozdrowotne i odmładzające. Zielona herbata znana jest ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, poprawia witalność i wzmacnia koncentrację oraz pamięć. Z kolei olejek z bergamotki działa uspokajająco, łagodzi stres oraz działa neuroprotekcyjnie.

Herbata na każdą porę roku

Zestawy herbat zawierające ten gatunek to doskonały pomysł na prezent. Zadowolą bowiem zarówno miłośników klasycznej, czarnej herbaty, jak i lżejszych naparów: białych i zielonych herbat. Ten rodzaj herbaty sprawdza się świetnie bez względu na porę roku. Może stanowić bazę do owocowej ice tea wiosną lub latem. Można również oczywiście podawać go w tradycyjny sposób, jako rozgrzewający napar jesienią i zimą. Warto zwrócić uwagę na prawidłowe przygotowanie tego typu herbaty, w szczególności na odpowiednią temperaturę wody (w granicy 80-90 stopni Celsjusza). Dzięki temu herbata zielona nie nabędzie goryczki, a nuty bergamotki w pełni się rozwiną.