Odchudzające właściwości zielonej herbaty

Zielona herbata

Zielona herbata jest przyrządzana z liści, które podczas wytwarzania poddano tylko minimalnej oksydacji. Spożywana jest przede wszystkim w krajach azjatyckich (jej fenomen został odkryty w Chinach), ale od wielu lat cieszy się również dużą popularnością w Europie. Przygotowuje się ją z liści oraz pączków rośliny o nazwie: chińska herbata. Napój ten zawiera wiele minerałów i mikroelementów, dzięki czemu posiada niezwykłe właściwości zdrowotne. Uważane jest, że ma działanie antynowotworowe.

Odchudzanie

Naukowcy wykazali, że herbata zielona ma pozytywny wpływ na odchudzanie- dzięki niej szybciej następuje spalanie tkanki tłuszczowej podczas odpoczynku. Oprócz tego, zapobiega nadwadze. Ma właściwości moczopędne, co pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu i wspiera walkę z uporczywym cellulitem.

Rodzaje zielonej herbaty

Jednym z rodzajów herbat zielonych jest herbata bancha. Jest polecana do spożywania przez osoby, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Doskonale wspomaga prawidłowy metabolizm, reguluje pracę układu pokarmowego, a dodatkowo pomaga przy kłopotach z wątrobą i zgagą. Listki, z których przygotowywana jest bancha zbierane są późnym latem lub jesienią.

Najlepsza herbata

Dobra herbata zielona to świetny sposób na zadbanie o swoje zdrowie, połączony z wyjątkowym smakiem tego azjatyckiego napoju. Jest dobrym pomysłem na prezent dla wszystkich herbacianych smakoszy, szczególnie tych, którzy borykają się ze zbędnymi kilogramami.